Operace “K”

Bohužel místa v Operaci „K“ není možná přealokovat na ukrajinské skauty, jak jsme se snažili domluvit. Jedná se o program korejské vlády a již s ním není možné hýbat.

Přihlašovat se tedy můžou všichni, kteří by měli zájem a splňují podmínky. Pokud se budou chtít přihlásit ukrajinští skauti, je to možné, ale musí být registrovaní v Junáku a na Jamboree jet jako součást české výpravy.

Operace „K“ je program organizovaný pořadateli Jamboree, kdy pořadatelé až devíti mladším účastníkům a jednomu vedoucímu zaplatí účastnický poplatek Jamboree (520 USD) a zpáteční letenku. Program je určen skautům a skautkám, kteří by se jinak akce účastnit nemohli, protože mají nějaké specifické potřeby (sociální nebo finanční, které by účast finančně znemožňovali), a zároveň jsou skauty tělem i duší, kteří by Junák měli reprezentovat.

Zájemci o účast na programu operace „K“ musejí spolu s přihláškou zaslat motivační dopis v rozsahu maximálně jedné normostrany, ve kterém napíší, proč pro ně není účast bez podpory Operace „K“ možná, a jak si myslí, že splňují podmínku dobrého skautského ducha. Druhou přílohou bude doporučující dopis nadřízené jednotky k účasti na Jamboree v rámci programu Operace „K“. Po ukončení přihlašování budou vyřazeni zájemci, kteří nebudou splňovat dané podmínky. Mezi validními zájemci bude následně rozhodnuto losem.

Účastníci Operace “K” nemusejí být v jedné patrole. Pravděpodobně budou rozřazeni mezi jamoddíly podle místa bydliště.

Účastnický poplatek a platba

• Zavazuji se uhradit plnou výši účastnického poplatku 12 000 Kč, nejpozději do 31. 10. 2022 bezhotovostním převodem na účet Junák – český skaut ve stanovených splátkách.
  • Zároveň se zavazuji uhradit 1. splátku účastnického poplatku do 7 kalendářních dnů od potvrzení přihlášky Kontingentem. Potvrzením přihlášky přijdou účastníkovi platební údaje na e-mail uvedený v přihlášce. Přihláška se podává přes přihlašovací systém Kontingentu, nebude-li domluveno jinak.

Splátky jsou následující:

1. splátka: 6 000 Kč zaplacení do 7 kalendářních dnů od potvrzení přihlášky (dokud nebude připsána na účet první splátka nebereme přihlášku jako plně závaznou). Potvrzení přihlášky přijde 10 vybraným skautům, nejedná se o mail potvrzující přijetí přihášky (formuláře).
  2. splátka: 6 000 Kč do 31. 10. 2022.

Účastnický poplatek zahrnuje:

1. Cestovní pojištění* v době konání akce 1. – 13. 8. 2023 (bez Pre a Post eventů a Home and Hospitality)
    • Kontingentní tričko, šátek a nášivku
    • Ubytování pro 3 přípravná setkání (ubytování na přípravných setkáních nezahrnuje stravu)
  • Účastníci Operace K mají letenku spolu s ubytováním a stravou v době konání akce 1. – 13. 8. 2023 (bez Pre a Post eventů a Home and Hospitality**) hrazené Pořadatelem (sponzorováno Korejskou vládou).
  • * Účastník je povinen se seznámit s podmínkami cestovního pojištění uzavíraných Kontingentem. Případně se navíc, dle svého uvážení, připojistit na vlastní náklady. Podmínky cestovního pojištění budou zveřejněny po uzavření pojistné smlouvy mezi Junákem – českým skautem a pojišťovnou a poslány na emailovou adresu uvedenou při registraci.
  • ** Podmínky týkající se účasti na Pre a Post eventy a Home and Hospitality budou poskytnuty později při přihlašování na dané eventy.